Nasza oferta - Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza, zwana też stomatologią ogólną zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem próchnicy, jak również innych chorób jamy ustnej. Jest to jedna z podstawowych usług świadczonych w gabinecie stomatologicznym i polega przede wszystkim na postawieniu właściwej diagnozy oraz podjęciu odpowiednich metod leczenia powstałych ubytków zębowych.

Badanie kontrolne i planowanie leczenia

W ramach profilaktyki stomatologicznej powinno się raz na 6 miesięcy odbyć tak zwaną wizytę kontrolną u stomatologa, który sprawdzi stan uzębienie oraz w razie potrzeby zaplanuje odpowiednie leczenie. Dzięki regularnym badaniom kontrolnym na pojawiające się zmiany próchnicze można szybko zareagować stosując znacznie prostsze metody leczenia niż w przypadku bardziej zaawansowanej próchnicy. Często dzięki temu unika się choćby nieprzyjemnego, a także bardziej kosztownego leczenia kanałowego. Zdecydowanie znacznie lepiej jest zapobiegać niż później leczyć. Dlatego w naszym gabinecie kładziemy duży nacisk na profilaktykę próchnicy, ponieważ jest to najskuteczniejsza droga do pięknych, białych oraz zdrowych zębów.

Niemniej jednak w momencie pojawienia się ubytków zębowych dobry stomatolog dobierze odpowiednie metody leczenie oraz starannie je zaplanuje i przedyskutuje z pacjentem. W Całe i Białe zawsze przedstawiamy Państwu wszystkie możliwe warianty leczenia, które zostają dokładnie omówione pod kątem ich zalet, wad czy kosztów. Dzięki temu pacjent może dokonać świadomego wyboru najbardziej mu odpowiadającej opcji leczenia.

Leczenie próchnicy na najwyższym poziomie

Nowoczesne technologie stosowane w stomatologii zachowawczej pozwalają na leczenie zębów odwzorowując ich naturalny kolor i kształt. Ubytki wypełniamy wysokiej jakości materiałami światłoutwardzalnymi, zwanymi też kompozytowymi. W razie potrzeby lub na życzenie  pacjenta, kiedy  to tylko możliwe, stosujemy miejscowe znieczulenie.

Centrum Pod Platanem to miejsce, w którym pacjent może liczyć na opiekę na najwyższym światowym poziomie. Wizyty mogą się odbywać nie tylko w języku polskim, ale i w angielskim. Dokładamy wszelkich starań aby zarówno wizyta kontrolna, jak i leczenie odbywało się w przyjemnej atmosferze – bez bólu, strachu i stresu.

Oferujemy skuteczne oraz bezbolesne metody leczenia wykorzystując nowoczesny i profesjonalny sprzęt. Dzięki własnej pracowni rentgenowskiej (minimalizującej niemal do zera szkodliwą dawkę promieniowania) jesteśmy w stanie szybko postawić diagnozę i zaplanować leczenie. W miarę możliwości staramy się zapewniać naszym pacjentom jak największy komfort podczas wykonywanych zabiegów. Dokładamy wszelkich starań aby Państwa problemy rozwiązywać profesjonalnie w sposób szybki i sprawny.

Dobry stomatolog to taki, dla którego praca w zawodzie przeplata się z pasją. A dewizą naszego gabinetu jest precyzja, perfekcja i prawdziwe oddanie. Wieloletnie doświadczenie w zawodzie oraz pasja do niego czyni nasz gabinet godnym zaufania.

Centrum Pod Platanem
43-502 Czechowice-Dziedzice, ul. Sienkiewicza 33
tel.: +48 32 214 50 11, +48 32 215 81 11
info@centrumpodplatanem.pl

Centrum czynne:
poniedziałek – czwartek: godz. 8:00 – 20:00
piątek: godz. 8:00 – 18:00

 
(C) 2020 Centrum Stomatologii Pod Platanemt - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron