Stomatologia - Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to kompleksowa opieka, która pozwala zapobiegać problemom dentystycznym, eliminować je w fazie początkowej oraz skutecznie leczyć ubytki w stanie zaawansowanym. Centrum Pod Platanem oferuje szeroką gamę usług z zakresu stomatologii zachowawczej.

 

Istota prawidłowej higieny jamy ustnej

Na stan uzębienia ma wpływ wiele czynników, które mogą nie wydawać się tak oczywiste. Jednym z nich jest prawidłowa dieta – dostarczając do organizmu odpowiednią dawkę witamin i minerałów, jak również eliminując substancje wpływające szkodliwie na szkliwo, działamy na korzyść naszych zębów.

 

Próchnica – główna konsekwencja

Jeśli nie zadbamy o nie w sposób właściwy, może rozwinąć się próchnica. Przyczyną jej powstawania jest niedbała higiena jamy ustnej, prowadząca do osadzania się płytki nazębnej oraz kamienia – jeśli nie usuwamy ich systematycznie, mogą powodować podrażnienia i zapalenia dziąseł, a także choroby przyzębia.

Nasz gabinet stomatologiczny korzysta z najnowocześniejszych metod leczenia, aby zapewnić jak najlepszą opiekę i skuteczność zabiegów oraz zindywidualizowany plan leczenia.

Centrum Pod Platanem
43-502 Czechowice-Dziedzice, ul. Sienkiewicza 33
tel.: +48 32 214 50 11, +48 32 215 81 11
info@centrumpodplatanem.pl

Centrum czynne:
poniedziałek – czwartek: godz. 9:00 – 19:00
piątek: godz. 9:00 – 18:00

 
(C) 2020 Centrum Stomatologii Pod Platanemt - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron